Projektowanie szkoleń: Learning Battle Cards

Informacje o projekcie

Opis projektu

Osoby projektujące szkolenia i procesy rozwojowe mają do dyspozycji setki metod i narzędzi. Ten olbrzymi potencjał jest bardzo potrzebny, bo osoby dla których projektujemy procesy szkoleniowe mają coraz większe wymagania.

W roku 2011, czyli w czasach dominujących projektów typu „platforma, e-szkolenia i testy”, powstał XY Learning Team –nieformalny zespół ludzi, którzy chcieli by technologia w uczeniu była wykorzystywana mądrze, ze zrozumieniem zmian cywilizacyjnych i zmian pokoleniowych.
Zespół ten wraz kilkudziesięcioma ludźmi z branży opracował podejście Learning Battle Cards.

Dzisiaj karty używane są od Nowej Zelandii po Alaskę – najwięcej w USA. W Polsce w tym roku Wolters Kluwer wydaje książkę o kartach, która powstała przy udziale około 50 kontrybutorów.

Jestem jedną z osób, które wymyśliły Learning Battle Cards i chętnie je pokażę na webinarze. Jest to narzędzie dla projektantów szkoleń,  edukatorów, działów szkoleń oraz firm szkoleniowych.

Karty LBC wspierają indywidualny i grupowy proces projektowania szkoleń i postaram się objaśnić w jaki sposób można ich użyć, żeby uzyskać dobre efekty.
Karty to świetny sposób na prezentowanie projektów szkoleniowych i ich sprzedaż – zarówno klientom jak i wewnątrz organizacji. Jestem przedsiębiorcą i opowiem jak to działa.
I wreszcie karty LBC to narzędzie edukacyjne.

Pokażę też podejście 7 Windows of Instructional Design – metodę, która wykorzystuje karty i ich strukturę w projektowaniu procesów blended learning.