Projektowanie e-learningu

Design kojarzy się nam dobrze. Designerskie meble, biżuteria, samochody czy miejsca odznaczają się specyficznym charakterem. Mamy świadomość, że coś właściwie zaprojektowanego niesie ze sobą większą wartość i jesteśmy za to w stanie więcej zapłacić.

Kiedy pomyślimy jednak co jest celem projektowania i dlaczego projektowanie jest tak ważne, to dochodzimy do wniosku, że celem projektowanie nie jest dostarczenie przyjemności estetycznej. Celem projektowania jest rozwiązanie problemu, najlepiej w zadowalającej dla odbiorcy formie.

Jeśli masz więc wyzwanie rozwojowe, problem edukacyjny, lub potrzebę szkoleniową, to projektowanie jest niezbędnym etapem drogi do celu. To właśnie etap projektowania, który często zminimalizowany jest do “pisania scenariusza” stanowi o przyszłości Twojego szkolenia online.

Korzystając z wypracowanych przez wiele lat i sprawdzonych narzędzi jestem w stanie – współpracując z Tobą – opracować najbardziej efektywne scenariusze szkoleń, które będą podstawą do szkoleń online, blended i tradycyjnych. Musisz się jednak zgodzić na to, że będziemy pracować na tym etapie razem. Nie tylko dlatego, że słowo współpraca zakłada pracę wspólną, ale dlatego, że to Ty wiesz najwięcej o swojej organizacji, ludziach, potrzebach i tym co możemy razem zrobić.

Ostatnim etapem projektowanie jest podjęcie decyzji dotyczącej narzędzi, w których szkolenie będzie powstawało.

Kiedy wiem czego potrzebują nasi odbiorcy i wiem z etapu projektowania jakich oczekujesz rezultatów jestem w stanie dobrać narzędzie, które w danym budżecie, czasie i rzeczywistości organizacyjnej pozwoli zrealizować plan.

Narzędzi do tworzenia szkoleń są setki, jeśli dołożymy do tego kwestie związane z video i połączeniem materiałów z systemami LMS i działaniami realizowanymi w salach szkoleniowych powstaje niemal nieskończona ilość możliwości, których masz prawo nie znać.

OTRZYMAJ SZABLONY
PROJEKTOWANIE eLEARNINGU

Podstawą efektywnego projektowania są trzy rzeczy. Kreatywność, dobry proces i właściwe narzędzia. Poniżej udostępniam szablony narzędzi, z których możesz skorzystać projektując efektywne szkolenie.

Zapisz się do newslettera
Otrzymaj Szablon

""
1
imię
Previous
Next